A múltkori bejegyzésemben említettem, hogy a Canon-os bemutatónapon sikerült egy pár tesztkép erejéig megszereznem a Dual Pixel CMOS AF technológiát használó Canon 77D-t és nagyon felcsigázta az érdeklődésem egy kiadósabb tesztre.
A készülék egy teljesen új irányvonalat képvisel a Canon modelpalettájában, hiszen több akar lenni, mint a “mezei” 800D, de kevesebb, mint a 80D. Szóval a 77D nem a 80D “lite” kiadása, hanem egy felturbózott 800D. Erről tanúskodik a 800D formavilágába illeszkedő, de mégis eltérő megjelenése is. Mint például a felső részen található státusz-LCD és a minőségibb érzetet adó anyagválasztás a gép borításánál.
Kézbe véve eléggé meglepődtem azon, hogy mennyire jó fogása van a kis gépnek, abszolút jól illeszkedett a tenyerembe! (Különösen úgy, hogy egy távoli ükapja az 550D sokáig volt partnerem városfotózásnál. Ahhoz képest is parádés a fogása.)
A 24,2 megapixeles APS-C CMOS képérzékelővel és DIGIC 7 képfeldolgozó processzorral dolgozó EOS 77D ISO-ja 51 200-ig bővíthető. Ez szépen mutat papíron, de, hogy a valóságban is érdemes-e ezt a magas ISO-t használnunk, arra voltam kíváncsi a rövidke kis teszt során. Lőttem pár fotót RAW-ban, de sajnos még a Camera Raw nem támogatja a fotók kidolgozását (A Camera Raw 9.10 már támogatja.). A képek digitális előhívása, így a Canon hivatalos szoftverében, a Digital Photo Professional 4-ben történhet meg, vagy a RawTheraphee-ben. Aki szeretné letölteni a Raw fájlokat, azok itt meg is tehetik! Nekem kifejezetten tetszik, hogy nagyobb ISO-nál is viszonylag zajmentes képeket kaptam. A kamera jpeg motorja által generált konverziókból itt mutatok be egy teljes felbontású összeállítást – és most már a kidolgozott fotókat is mutatom (kattints a képre a valós méretért):

















A dinamikatartománnyal bővült időközben a bejegyzés, mivel a Camera Raw mostantól támogatást nyújt a 77D fájljaihoz: